KSZO SMS zgłoszony do rozgrywek II ligi piłki siatkowej kobiet

KSZO SMS Ostrowiec złożył wniosek licencyjny, który pozwoli drużynie siatkarek rozgrywać spotkania w II lidze. Jednocześnie zespół został zgłoszony do udziału w rozgrywkach Pucharu Polski.

– Termin do składania zgłoszeń zespołu do rozgrywek upłynął 15 czerwca. Oczywiście zrobiliśmy takie zgłoszenie do rozgrywek II ligi. Drużyna została przyjęta przez Polski Związek Siatkówki. Lada dzień rozpocznie się tzw. proces licencyjny – informuje Mariusz Rokita, prezes KSZO.

Nie znamy jeszcze terminu rozpoczęcia drugoligowego sezonu, ale wiemy kto poprowadzi zespół siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Na stanowisko trenera powołany został pochodzący z Ostrowca – Piotr Brodawka, który jest znany ostrowieckim kibicom. Pełnił on funkcję statystyka i drugiego trenera w drużynie KSZO, gdy ta występowała jeszcze w Orlen Lidze.
Wobec zaistniałej sytuacji nasuwa się pytanie co z I-ligową drużyną siatkarek KSZO, która przypomnijmy miała duże kłopoty finansowe. Mariusz Rokita wyjaśnia, że zapoczątkowany został proces likwidacji spółki KSZO S.A. To oznacza, że rozgrywki w I Lidze Siatkówki Kobiet to w Ostrowcu już przeszłość. Przyszłością natomiast jest gra w II lidze młodych uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
/marsz/

Ważne wydarzenia