GDDKiA wyłoniła wykonawcę obwodnicy Ostrowca

źródło grafiki: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po 9 miesiącach od otwarcia kopert rozstrzygnęła przetarg na wybudowanie małej obwodnicy Ostrowca. Najkorzystniejszą ofertę, zdaniem GDDKiA, przedstawiło konsorcjum firm Fabe Polska i SP Sine Midas Stroy. Opiewa ona na kwotę blisko 53 milionów złotych. Na rozstrzygnięcie przetargu trzeba było tak długo czekać, bo brakowało na nią pieniędzy.

Inwestycja zostanie wykonania w systemie zaprojektuj i wybuduj w ciągu maksymalnie 36 miesięcy od podpisania umowy.W jej ramach planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi jednojezdniowej o długości około 2,7 km. Będzie przebiegać nowym śladem od węzła Brezelia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9 stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.
Jak zapewnia GDDKiA, „inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego Ostrowca, a także zminimalizuje niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta”.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia