Egzaminy na prawo jazdy w dobie koronawirusa

Ostrowiecki oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przeprowadza już egzaminy teoretyczne na prawo jazdy w kategoriach A, B oraz egzamin praktyczny na kategorię A.

Jak mówi Jerzy Brożyna, kierownik ostrowieckiego oddziału WORD, egzaminy prowadzone są w nowym reżimie sanitarnym, ale nie wszyscy kandydaci na kierowców mają tego świadomość.
– Osoba przystępująca do egzaminu powinna mieć maseczkę zakrywającą nos i usta, rękawiczki ochronne, o czym bardzo często zapominają oraz wypełnione oświadczenie epidemiologiczne – wylicza.
Oświadczenie to dostępne jest na stronie internetowej WORD w Kielcach. Zasady, o których mówi Jerzy Brożyna dotyczą osób przystępujących do egzaminów teoretycznych. WORD apeluje o zapoznawanie się z nimi.
– Nie chcemy, by wirus przedostał się do budynku, co znowu zahamowałoby pracę – podkreśla Brożyna.
Kursanci przed egzaminem czekają przed budynkiem. Do sali proszeni są 5 minut przed jego rozpoczęciem i siadają na co drugim miejscu.  Podobne zasady dotyczą osób zdających egzamin praktyczny w kategorii A.
– Taka osoba musi posiadać maseczkę, rękawiczki, jak również swój kask oraz telefon ze słuchawkami. Dobrze by było, jakby egzaminowany miał również ochraniacze na łokcie i kolana – mówi Jerzy Brożyna. Podczas egzaminu, kursant kontaktuje się telefonicznie z egzaminatorem.
Wciąż nie wiadomo, kiedy wystartują egzaminy praktyczne na kat. B. Jak podkreśla Jerzy Brożyna, informacja na ten temat powinna pojawić się lada moment, a osoby, które zapisywały się jeszcze przed epidemią zostaną o tym poinformowane w pierwszej kolejności.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia