Ponad 20 milionów dla przedsiębiorców z powiatu w ramach tzw. tarczy

żródło:Powiatowy Urząd Pracy/Ostrowiec Św.

Ponad 4 i pół tysiąca – tyle wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej wpłynęło do ostrowieckiego urzędu pracy od przedsiębiorców z naszego powiatu. Spośród wszystkich złożonych wniosków urząd rozpatrzył pozytywnie prawie 90 procent z nich i wypłacił dotychczas 20 mln 484 tysiące 809 złotych.

– Niektóre wnioski nie spełniają podstawowych warunków. W przypadku pożyczek osoby, które mają zawieszoną działalność w określonym czasie nie mogą być wsparte ze strony ustawy antycovidowej, dlatego, że działalność musi być prowadzona w określonym czasie – mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor ostrowieckiego PUP-u i dodaje, że to właśnie pożyczki cieszą się największą popularnością spośród dostępnych form wsparcia w ramach tzw. tarczy. Liczba wypłaconych pożyczek w stosunku do złożonych wniosków wynosi 93 procent.

Przypomnijmy, że nabór wniosków o pożyczkę w wysokości 5 tysięcy złotych prowadzony jest w formie ciągłej. Zaś w przypadku dofinansowań części kosztów prowadzenia działalności czy dofinansowań części kosztów wynagrodzeń pracowników dla -mikro, -małych i średnich przedsiębiorstw odbywa się cyklicznie. Najbliższy, dwutygodniowy termin składania wniosków zostanie ogłoszony na początku czerwca.

Dyrektor ostrowieckiego PUP-u zapewnia, że pieniędzy na wsparcie dla przedsiębiorców nie zabraknie.
– Proszę się nie martwić o środki finansowe. Powiatowy Urząd Pracy czuwa nad zaangażowaniem już środków. Oczywiście pieniądze pozyskujemy z rezerwy. W tej chwili dysponujemy jeszcze kwota 18 mln zł do realizacji tego wsparcia – mówi.

Warto dodać, że nad obsługą wniosków w ostrowieckim pośredniaku pracują specjalnie utworzone z dotychczasowych pracowników, trzy zespoły wsparcia, które weryfikują wnioski pod względem formalnym.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia