„2 metry od sztuki” czyli wystawa plenerowa w parku miejskim

’Dwa metry od sztuki’ to tytuł plenerowej wystawy zdjęć w parku miejskim, którą mieszkańcy Ostrowca mogą podziwiać spacerując główną alejką parku.

– Tytuł nawiązuje do obecnej sytuacji, związanej z zachowaniem społecznego dystansu między ludźmi – tłumaczy Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK-u. Są to prace artystów z ostrowieckiego Fotoklubu i Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury. – Prace są rozmieszczone, i dokładnie to zostało zmierzone, w odległości dwóch metrów od siebie. Bedzie można je zatem spokojnie podziwiać. Wystawa obejmuje dokładnie 30 zdjęć i 23 autorów. Zanim wrócimy do „normalności” staramy się szukać sposobów na bezpieczne podziwianie kultury, niewątpliwie takim miejscem jest park – mówi dyrektor Kowalczyk.

Tematyka prezentowanych fotografii jest różnorodna. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo prace ukazują liczne krajobrazy, przyrodę, ale także portrety i zdjęcia reportażowe.

Warto wspomnieć, że równocześnie trwają przygotowania do dorocznej wystawy ostrowieckiego fotoklubu. Jej terminu, przez wzgląd na epidemię, jeszcze nie znamy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia