Tablety oraz jeden zestaw komputerowy trafiły do dzieci z domu dziecka

Trzy nowe tablety oraz jeden zestaw komputerowy trafiły za naszym pośrednictwem do domu dziecka w Małachowie. Choć nasza radiowa akcja 'Komputer dla ucznia’ już dawno się zakończyła, to stacja paliw Lotos przy ulicy Samsonowicza podarowała jeszcze tablety.

– Pandemia zaskoczyła wszystkich, a potrzeby są duże. Tablety, są tylko małą cegiełką jaką właściciel stacji, Krzysztof Karwowski zdecydował się przekazać za pośrednictwem radia sprzęt dla dzieci. Wiemy, że akcja już się dawno zakończyła. Wiemy też, że Radio Ostrowiec, zawsze dotrze do tych najbardziej potrzebujących. Miło jest nam, pracownikom stacji, że nasz szef włącza się w liczne akcje charytatywne, że pomaga. Jesteśmy z niego bardzo dumni – mówi Iwona Sałatowska ze stacji paliw Lotos w Ostrowcu.

Sprzęt przekazaliśmy Joannie Suskiej, burmistrz Ćmielowa, która podziękowała fundatorowi za wrażliwość i wsparcie. Podkreślając przy tym, że otrzymany sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących dzieci z domu dziecka, gdzie przebywa około 30 podopiecznych.
– W tej placówce był tylko jeden komputer stacjonarny, więc ten sprzęt który został już wcześniej przekazany, a który jeszcze dostarczymy niesamowicie zabezpieczy przede wszystkim tą placówkę w potrzeby edukacyjne w świetle dzisiejszej pracy zdalnej. Natomiast przede wszystkim będziemy widzieć uśmiech na buziach dzieci i to jest najważniejsze dla nas wszystkich. Wielkie podziękowania za to, przede wszystkim dla darczyńcy oraz oraz dla Radia Ostrowiec, które było pomysłodawcą akcji „Komputer dla ucznia” – mówiła.

Przypomnijmy, że niemal 40 zestawów komputerowych z ekranami, klawiaturami, myszkami, a także głośnikami, kamerkami, czy drukarkami w ramach naszej akcji „Komputer dla ucznia’ otrzymali uczniowie z gmin Bodzechów, Waśniów, Kunów i Ćmielów. Niestety, nie mogliśmy ich przekazać uczniom w gminie Bałtów, choć mieliśmy przygotowane, bo – jak powiedział Radiu Ostrowiec wójt Hubert Żądło – samorząd ich nie potrzebował.

Komputery przekazywali nasi Słuchacze, błyskawicznie odpowiadając na apel Radia Ostrowiec, by pomóc uczniom, którzy w dobie pandemii musieli rozpocząć naukę zdalnie. Dziś po raz kolejny pięknie Państwu dziękujemy…

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia