Konkurs na realizację zadań gminy Ostrowiec w zakresie rozwoju sportu w 2020 roku został ponownie unieważniony

Konkurs na realizację zadań gminy Ostrowiec w zakresie rozwoju sportu w 2020 roku został unieważniony. Stało się tak już po raz drugi. Pierwszy konkurs unieważniono w marcu.

Dyscypliny sportu takie jak piłka nożna, piłka ręczna, boks czy pływanie mogą mieć problemy z pospinaniem budżetów. To oznacza brak płynności finansowej.

– Drugi konkurs z przyczyn obiektywnych nie leżących po stronie gminy ani organizacji sportowych musiał zostać unieważniony – informuje Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w ostrowieckim Urzędzie Miasta. – Oferty, które złożyły ostrowieckie klubu były nieaktualne ponieważ w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa nie zgadzają się ani harmonogramy ani kosztorysy uwidocznione w tych ofertach. Chodzi o to, że w momencie podpisania umowy jej wykonanie byłoby niemożliwe, a to skutkowałoby jej rozwiązaniem – wyjaśnia naczelnik Malinowski.
Milion złotych zarezerwowany w budżecie miasta na wsparcie ostrowieckiego sportu został ponownie zamrożony. Miasto szykuje nowy konkurs.

– Ogłosimy go dziś albo jutro, od 6 maja sytuacja powinna ulec zmianie ponieważ częściowo zostały odmrożone obiekty sportowe. To powinno wystarczyć by rozstrzygnąć konkurs i przekazać pieniądze do klubowych kas. Dołożymy wszelkich starań aby stało się to jak najszybciej, a kluby wznowiły działalność przed 1 czerwca – kończy Bernard Malinowski.

Tymczasem ostrowiecki sport w czasie pandemii koronowirusa znalazł się na 'ostrym zakręcie’. Trzymajmy kciuki by z niego nie wypadł!!

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia