Ostrowiecki MOSiR odmraża sport

Od 6 maja udostępnione dla mieszkańców Ostrowca zostały częściowo zewnętrzne obiekty sportowe.

– Dostępne będą dwa boiska piłkarskie na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11, dwa boiska piłkarskie na terenie Zespołu Obiektów Sportowo-Wypoczynkowych przy ul. Kolejowej 20c i boisko piłkarskie na terenie Zespołu Obiektów Sportowo-Wypoczynkowych przy ul. Różanej. Udostępnione zostaną też boiska wielofunkcyjne ORLIK (os. Ogrody i ul. Chopina), boiska wielofunkcyjne na terenie Parku Miejskiego (obok ul. Mickiewicza) oraz w kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Świętokrzyskiej – informuje Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiR-u.

Wymienione miejsca udostępnione zostaną w pierwszej kolejności klubom sportowym prowadzącym szkolenie w piłce nożnej i korzystającym z obiektów na podstawie umów. Równocześnie na boisku będzie mogło przebywać do sześciu zawodników i  jeden trener, z wyłączeniem obsługi obiektu, a w przypadku obiektów posiadających dwa boiska Orliki – dwie takie grupy. Dobrą informacją jest ta, że uczestnicy zajęć sportowych nie będą musieli używać maseczek ochronnych.

– Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Gutwin” również zostanie uruchomiona infrastruktura sportowa. To korty tenisowe, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu pływającego (na chwilę obecną tylko w weekendy). Od 12 maja zostaną wznowione zajęcia biegowe z cyklu „Biegam bo lubię” – dodaje Grzegorz Bażant.

Wszystkich korzystających z obiektów sportowych wciąż obowiązuje tzw „dystans społeczny” i zalecana odległość pomiędzy osobami – około dwóch metrów. Natomiast opiekun grupy jest zobowiązany do dostarczenia imiennej listy uczestników konkretnych zajęć przed rozpoczęciem korzystania z obiektu, wraz ze swoimi niezbędnymi danymi kontaktowymi. Korzystającym z miejsc uprawiania sportu zapewniony zostanie dostęp do WC. Szatnie, przebieralnie i natryski nie będę udostępniane. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z własnego sprzętu treningowego, ale jest też możliwość wypożyczenia go na miejscu w danym obiekcie sportowym. Sprzęt ten dezynfekowany będzie po każdym użyciu i każdej grupie korzystających. Wszystko po to by zminimalizować jakiekolwiek zagrożenie związane z koronawirusem.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia