Gmina Ostrowiec zakupiła 40 laptopów w ramach programu Polska Cyfrowa

Gmina Ostrowiec zakupiła 40 laptopów w ramach rządowego programu Polska Cyfrowa, które mają ułatwić zdalne nauczanie najbardziej potrzebującym uczniom w mieście.

– Pozyskaliśmy 100 tysięcy złotych na zakup wsparcia zdalnego nauczania. Jest to wsparcie z Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Te 40 laptopów zostało przekazane do naszych ośmiu podstawówek – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca.

Zakupiony sprzęt – na zasadzie wypożyczenia – trafi do dzieci, które nie posiadają komputera lub wychowują się w rodzinach wielodzietnych, gdzie jest tylko jeden komputer w gospodarstwie domowym. Jak informuje Jolanta Pora, kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, przydział komputerów prowadzony był ze względu na zapotrzebowanie, które zgłaszali dyrektorzy szkół. Najwięcej laptopów, bo 12 sztuk trafiło do PSP nr 1. Osiem komputerów odebrała szkoła nr 5 na Ogrodach, zaś 'dziewiątka’ w Denkowie otrzymała 7 laptopów. Pozostałe szkoły odebrały po 3-4 egzemplarze.
Mimo, że 16 kwietnia gmina otrzymała decyzję pozytywną, to nadal oczekuje na zwrot środków za zakupiony sprzęt.

Warto wspomnieć, że program cieszy się zainteresowaniem. Do tej pory prawie 2,5 tysiąca gmin i powiatów złożyło wnioski spośród 2790 wszystkich w Polsce, czyli niemal 90% samorządów. Przypomnijmy, że samorządy mogą wydać pieniądze nie tylko na laptopy, tablety, czy oprogramowanie, ale również, jeśli jest taka potrzeba – na mobilny dostęp do internetu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia