Awaria wodociągu w Denkówku

Około godziny 12-tej powinny zakończyć się roboty związane z budową odwodnienia na osiedlu Denkówek – mówi Witold Ciepliński, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w gminie Bodzechów. Mieszkańcy byli informowani o planowanej przerwie w dostawach wody od godzin porannych – tymczasem około godziny 2-iej w nocy doszło do awarii jednego z wymienianych elementów tej sieci i wody w kranach nie było już w nocy. Awaria ta została przed godziną usunięta – informuje kierownik Ciepliński.

– Średnice tych elementów są bardzo duże – 160 mm i 110 mm i tej wody bardzo dużo wody napłynęło. Było wypompowywanie, ale prace już dobiegają do końca – tłumaczy kierownik Ciepliński i podkreśla, że w tym tygodniu przerw w dostawie wody już nie będzie. – Dalsze prace odbędą się po niedzieli, między 20 a 22 kwietnia. Tak, abyśmy mogli zakończyć wszystko zgodnie z projektem.

Przypomnijmy, w ramach budowy wspomnianego odwodnienia przewidziana jest także przebudowa magistrali wodnej zasilającej miejscowości – Goździelin, Bodzechów, Romanów i wspomnianego Denkówka osiedle.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia