Komputer dla ucznia. Akcja Radia Ostrowiec

Dwadzieścia osiem jednostek komputerowych skompletowaliśmy do dziś w ramach akcji Radia Ostrowiec 'Komputer dla ucznia’. To komputery stacjonarne, laptopy i tablety, które przekazywali nasi słuchacze. A jeszcze kilka jednostek czeka na przygotowanie.
Gotowe zestawy niektóre z głośnikami zewnętrznymi, kamerkami i słuchawkami zostały odebrane przez włodarzy Bodzechowa, Ćmielowa, Kunowa i Waśniowa, a część jest już nawet w posiadaniu nowych właścicieli. Pani Ewa z gminy Bodzechów ma dwóch synów w klasach pierwszej i piątej szkoły podstawowej. Do wczoraj w domu nie mieli żadnego komputera. Dziś, zdjęcie z synami i nowym laptopem oraz tabletem, a także podziękowaniami dla naszych słuchaczy wysłali do nas mailem. – Syn zrobił już pracę z informatyki, więc jesteśmy bardzo wdzięczni za to. Do tej pory szkoła nam wysyłała lekcje w formie papierowej, a teraz syn jest on-line i mamy to – mówi pani Ewa. Jedenastoletni Hubert zapewnia, że nie przejmie laptopa dla siebie, chce pomagać bratu.
Wszystkie zestawy, które udało nam się złożyć trafiają do uczniów, którzy dotąd nie mieli żadnego komputera. – Rozeznając potrzeby mieszkańców wyłoniliśmy rodzinę, do której trafi laptop. We wtorek zostanie ten sprzęt pozostały przekazany do Placówki Opiekunczo-Wychowawczej w Małachowie, gdzie również są nasi uczniowie ze szkół podstawowych – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, podkreślając, że żaden samorząd nie jest w stanie rozwiązać wszystkich problemów, bo potrzeby zawsze są większe niż możliwości, a wspólnymi siłami można więcej i lepiej. – Bardzo serdecznie chcę podziękować za taką akcję, która w tym trudnym dla nas wszystkim czasie jest dużą pomocą – dodaje burmistrz Ćmielowa.
Lech Łodej, burmistrz Kunowa mówi, że ich gmina, jak wszystkie pozostałe, sięgnęła po środki uruchomione przez Ministerstwo Cyfryzacji i kupią nowe laptopy dla dzieci, ale potrzeby są ogromne i każda pomoc jest potrzebna. – Otrzymamy 60 tysięcy złotych, za które kupimy nowe komputery, ale każdy dar jest dla nas cenny, za który serdecznie dziękujemy. Osoby są już wytypowane, będą bardzo szczęśliwe. To jest wymarzony prezent na święta – podkreśla Lech Łodej.
To dzięki Państwu, naszym słuchaczom i współpracy z samorządami, wójtami, burmistrzami, dyrektorami szkół, którzy najlepiej wiedzieli, komu przekazać zestawy i informatykami, udało się pomóc wielu dzieciom.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia