Pomoc płynie do ostrowieckiego szpitala

Samorządowcy, przedsiębiorcy i mieszkańcy z powiatu ostrowieckiego jednoczą się w pomocy dla szpitala powiatowego.

Dziś środki ochrony przekazali radni powiatowi z klubu Jarosława Górczyńskiego, którzy postanowili przekazać po 1000 zł ze swojej diety na ich zakup. Do tego dołożyli się także pracownicy Starostwa Powiatowego w Ostrowcu.
Łączna wartość zakupów to około 13 tysięcy złotych.
– 500 zł każdy z nas wpłacił na konto starostwa utworzone specjalnie w celu pomagania szpitalowi, a także po 500 zł daliśmy na zakup środków do dezynfekcji. Pół tych środków otrzymało pogotowie, a pół szpital – mówi radny Robert Rogala, który jest też kierownikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej 'Szansa’.
WTZ przekazał szpitalowi oraz innym instytucjom maseczki ochronne, które od marca produkowali pracownicy. W sumie 2400 sztuk.
– W takim czasie trzeba pomagać. Cieszę się, że Polacy potrafią się zjednoczyć, a my też będziemy pomagali jak tylko będzie taka potrzeba – podkreślał radny Piotr Maj.
Dziś dary oprócz radnych przekazali także harcerze, którzy zorganizowali akcję 'Ostrowiec szyje maseczki dla medyków’.
– W akcję włączyli się nie tylko mieszkańcy Ostrowca, ale całego powiatu. Ludzie przekazywali nam materiały do tworzenia środków ochronnych, a także sami je tworzyli. Mówimy tu o maseczkach, o przyłbicach. Dziś do ostrowieckiego szpitala przekazaliśmy 200 maseczek, przekażemy je także Straży Miejskiej i Policji. – podkreśla Dariusz Czupryński, radny powiatowy i komendant hufca ZHP w Ostrowcu
W tym tygodniu środki ochrony przekazali też przedsiębiorcy. Część z nich trafiło na blok operacyjny ostrowieckiej lecznicy. Małgorzata Dybiec, kierownik bloku podkreśla, że w tym okresie na każdym oddziale ilość zużywanych środków diametralnie wzrosła, dlatego każda taka pomoc jest nieoceniona.
– Jestem bardzo wdzięczna przedsiębiorcom za pomoc, że wsparli kolejny, bo już trzeci z kolei oddział szpitala. Przekazane zostały nam środki czystościowe, środki ochrony osobistej jak maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji rąk, a także do mycia powierzchni. Pomoc nieoceniona w dobie epidemii koronawirusa, bo środki zużywają się o wiele szybciej teraz a bardzo ciężko je dostać, a ich cena znacznie wzrosła – tłumaczy.
Przypomnijmy, że również samorządy Kunowa i Bodzechowa przekazały po 20 tysięcy złotych lecznicy, a samorząd Waśniowa kupił sprzęt ochrony.
– Przekazane pieniądze wykorzystaliśmy także na zakup środków ochrony, zakupy wykonaliśmy za znaczną kwotę, więc pieniądze które przekazały samorządy były dużą pomocą w tym trudnym czasie – mówi dyrektor lecznicy Andrzej Gruza.
W środę również radny Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Duda, który jest członkiem Rady Nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój przekazał lecznicy 1000 półtoralitrowych butelek wody 'Buskowianka’.
Szpital w Ostrowcu cały czas liczy na pomoc. Pieniądze na środki dla lecznicy wpłacać można między innymi na specjalnie utworzone przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu konto. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie internetowej starostwa.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia