Trzy oddziały szpitala zamknięte. Podejrzenie koronawirusa

Trzy oddziały ostrowieckiego szpitala (chirurgia, okulistyka i wewnętrzny I) zamknięte z powodu podejrzenia koronawirusa u dwóch pacjentów.


– Od pacjentów w trybie pilnym został pobrany wymaz i przesłany do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Oczekujemy na wynik. – poinformował doktor Adam Karolik, dyrektor ds. medycznych lecznicy.
Wyniki powinny być dziś wieczorem, ponieważ badania ze szpitali – jak podkreśla doktor Karolik, wykonywane są jako priorytetowe.
Do tego czasu personel i pacjenci nie mogą opuszczać oddziałów.
Pacjenci, u których podejrzewane jest zakażenie trafili do szpitala z powodu innych chorób.
– Nie możemy wyjawić danych osobowych pacjentów. Mogę jedynie powiedzieć, że nagłe pogorszenie akcji oddechowej było główną przyczyną podejrzenia u nich koronawirusa. Podczas tak rozwiniętego etapu epidemii w Polsce, według procedur nagłe pogorszenie się stanu pacjenta musi być traktowane jako podejrzenie koronawirusa- wyjaśnia doktor Karolik.
Tłumaczy, że z podejrzeniem zakażenia jest dwóch pacjentów, a trzy oddziały zamknięte ponieważ jeden z nich trafił najpierw na oddział okulistyki, a wczoraj około 17 (czwartek 2 kwietnia) został przeniesiony na oddział wewnętrzny I.
Dyrekcja szpitala podkreśla, że wszystkie ich działania podyktowane są względami bezpieczeństwa i uzgadniane ze służbami sanitarnymi.
Przypomnijmy, że od środy 1 kwietnia wstrzymane są przyjęcia do szpitala ostrowieckiego po tym, jak na oddziale intensywnej terapii zmarło czterech pacjentów. Próbki pobrane od trzech z nich nie wykazały zakażenia wirusem, próbka czwartego pacjenta nie była jednoznaczna stąd – ze względów bezpieczeństwa – dyrekcja szpitala zdecydowała o wstrzymaniu przyjęć pacjentów do odwołania.

/bart,joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia