Akcja Radia Ostrowiec. Komputer dla ucznia

W porozumieniu z samorządami powiatu ostrowieckiego Radio Ostrowiec prowadzi akcję 'Komputer dla ucznia’. Na antenie radia i przez media społecznościowe prosimy naszych słuchaczy o przekazywanie nam starszych, działających, ale nieużywanych komputerów, monitorów i laptopów. Trafią do dzieci, które nie mają ich wcale lub muszą dzielić się jednym z kilkorgiem innych dzieci w rodzinie. Po raz kolejny okazuje się, że na naszych słuchaczy możemy liczyć.

– Zdecydowałem się przekazać monitor, kamerkę internetową i klawiaturę. Są nieużywane, stoją bezczynnie i łapią kurz – mówi pan Wiesiek. – Mama mi powiedziała, że jest taki apel Radia Ostrowiec, że można oddać stary sprzęt komputerowy, który nam już nie jest potrzebny, a jest jeszcze sprawny. Był sobie taki jeden w moim pokoju i pomyślałem, że go oddam, bo wykluczenie cyfrowe jest tą rzeczą, z którą trzeba walczyć. Jeżeli możemy to zrobić wspólnie, to zróbmy to wspólnie – mówi z kolei pan Kacper Mazur. Takich gestów jest więcej i za wszystkie serdecznie dziękujemy, zwłaszcza, że epidemia koronawirusa, zamkniecie szkół i wprowadzenie zdalnego nauczania pokazuje skalę i wagę problemu, jakim jest wykluczenie cyfrowe. – To jest bardzo potrzebna akcja. Wiem, że u nas w gminie jest kilka rodzin dotkniętych cyfrowym wykluczeniem, a przecież chcemy, żeby wszystkie dzieci miały takie same możliwości i równy start w życie -podkreśla Piotr Śmigiel, radny gminy Bałtów. Takich rodzin, w których komputerów nie ma wcale w każdej gminie powiatu ostrowieckiego jest od kilku lub kilkunastu i to do nich w pierwszej kolejności trafią komputery. W kolejnej dopiero do tych, w których jednym komputerem dzielić musi się kilkoro dzieci.
W przekazaniu sprzętu pomagają samorządowcy. – Chcemy te komputery dostosować do wymagań uczniów i przekażemy je dzieciom, które ich teraz bardzo potrzebują – wyjaśnia Krzysztof Gajewski, wójt gminy Waśniów.

Na informacje od Państwa, także firm, które mogą wesprzeć uczniów z naszej gminy czekamy pod numerem telefonu to 41 266 22 66. Można też do nas pisać na adres redakcja@radioostrowiec.pl.
Dodajmy, że niepotrzebny Państwu sprzęt możemy od Państwa odebrać w bezpieczny sposób.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia