Pani Władysława z Denkowa kończy 106 lat

żródło: ks. Adam Gucwa - proboszcz w Denkowie

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna spowodowała konieczność odwołania dużych imprez masowych, ale też mniejszych uroczystości jak urodziny. Nawet w sytuacji gdy jubilatka jest najstarszą osobą w powiecie ostrowieckim zasady są takie same.

Władysława Zięba, która dokładnie dziś, 28.03, kończy 106 lat spędzi urodziny w skromnym rodzinnym gronie, mimo że Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Denkowie w najbliższą niedzielę szykowała dla Pani Władysławy uroczystą Mszę Świętą.
– Jubilatka to perełka w skali całego powiatu – mówi ksiądz proboszcz Adam Gucwa i podkreśla, że mimo zaawansowanego wieku kobieta jest bardzo aktywna. – Pani Władysława czuje się bardzo dobrze. Sama sobie gotuje, uprawia warzywniak. w tamtym tygodniu zasiała już marchewkę i buraczki. Oczywiście sąsiedzi doglądają i pomagają pani Władysławie, szczególnie w kwestii większych zakupów.

Msza Święta w intencji Pani Władysławy się odbędzie, ale w świetle nowych przepisów może wziąć w niej udział nie więcej niż 5 osób. W trosce o swoje zdrowie jubilatka nie będzie w niej uczestniczyć.
Warto podkreślić, że na ręce księdza Gucwy spłynęły listy gratulacyjne z życzeniami między innymi od prezydenta RP Andrzeja Dudy, biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego i starosty powiatu ostrowieckiego Marzeny Dębniak. My oczywiście do życzeń się przyłączamy i życzymy Pani Władysławie 200 lat!

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia