Trudny czas dla ostrowieckiego sportu

Konkurs na realizację zadań gminy Ostrowiec w zakresie rozwoju sportu w 2020 roku został unieważniony.

Oznacza to, że dyscypliny sportu takie jak piłka nożna, piłka ręczna, boks czy piłka wodna mogą mieć problemy finansowe

– W związku z epidemią koronawirusa w Polsce zaistniała okoliczność wymagająca unieważnienia tego konkursu. Oferty, które złożyły ostrowieckie klubu były nieaktualne ponieważ w obecnej sytuacji nie zgadzają się ani harmonogramy ani kosztorysy uwidocznione w tych ofertach. Chodzi o to, że w momencie podpisania umowy jej wykonanie byłoby niemożliwe, a to skutkowałoby jej rozwiązaniem – informuje Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w ostrowieckim Urzędzie Miasta.

Milion złotych zarezerwowany w budżecie miasta na wsparcie ostrowieckiego sportu został czasowo zamrożony. Władze miasta robią wszystko by te pieniądze trafiły do ostrowieckich sekcji sportowych. Nowy konkurs zostanie ogłoszony najpóźniej 26 marca, a termin jego realizacji rozpocznie się od 1 maja. Jest tylko jeden warunek – wyjaśnia naczelnik Malinowski.

– Musi być sytuacja jasna, a stanie się tak gdy zapisy ujęte w ofercie konkursowej będą realizowane. Jeśli nadal będą zamknięte hale czy stadiony, a sportowcy nie będą trenować i rozgrywać swoich spotkań to konkurs ponownie zostanie unieważniony. Teraz pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni sytuacja w Polsce się ustabilizuje i wszystko wróci do normy. Wtedy też do sekcji sportowych trafią pieniądze na rozwój sportu w 2020 roku.

W obecnej sytuacji ostrowieckie kluby muszą 'zacisnąć pasa’ i przetrwać ten trudny dla wszystkich czas.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia