Dwie osoby zakażone koronawirusem z powiatu ostrowieckiego zakończyły hospitalizację

Dobra informacja płynie ze starachowickiego szpitala. Hospitalizowane tam osoby z powiatu ostrowieckiego zakażone koronawirusem zostały wypisane do domu. Jak poinformowała nas doktor Jadwiga Maciukajć, kierownik oddziału zakaźnego, stan tych dwóch osób na tyle się poprawił, że nie muszą być pod nadzorem w szpitalu, a mogą przebywać w domu. Jednak obowiązuje ich tzw. izolacja domowa, która będzie trwała przez najbliższe dwa tygodnie. Po tym kolejne badania mają wykazać, czy w ich organizmie nie ma już koronawirusa.
Przypomnijmy, że te dwie osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem to młoda para z Ostrowca, która przyleciała z Norwegii. Po przyjechaniu na miejsce przewoźnik poinformował ich, że w samolocie leciała osoba zakażona koronawirusem. Młodzi ludzie poinformowali o tym sanepid, potem trafili na oddział zakaźny do szpitala w Starachowicach.
Kolejne dwie osoby z podejrzeniem, koronawirusa z powiatu ostrowieckiego, które trafiły do szpitala w Starachowicach nie były zakażone, co wykazały testy.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia