Rusza remont Siennieńskiej w centrum miasta. Będą utrudnienia

Od środy 11 marca z Okólnej nie będzie można skręcić w ulicę Siennieńską. Wprowadzony zakaz nie będzie dotyczył mieszkańców, służb ratowniczych, straży miejskiej i policji, samochodów dowożących towar do sklepów.

Miasto rozpoczyna remont ruchliwego odcinka odcinka Siennieńskiej od Okólnej do Polnej i potrwa rok. – Prace rozpoczną się od strony Ostrowieckiego Browaru Kultury, w pierwszym etapie będą prowadzone na odcinku do ulicy Piwnej lub Czerwonego Krzyża. Będziemy rozbierać połowę jezdni i jedną stronę chodnika, żeby umożliwić przejazd służbom i mieszkańcom drugą stroną ulicy – mówi Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, wykonawca remontu. A ten będzie gruntowny. – Starą nawierzchnię zrywamy i wymieniamy podbudowę, więc będą wykopy do 60 cm wgłąb. Do wymiany jest zarówno nawierzchnia z podbudową drogi, jak i chodnika – dodaje.
Roboty, jak mówi prezes Kowalski, będą prowadzone odcinkami, ale zakazy zostaną wprowadzone od razu na całej długości remontowanego odcinka Siennieńskiej, tak, żeby kierowcy przyzwyczaili się do objazdów. Pojawi się wiele znaków, bo ta ulica w centrum jest jednokierunkowa i krzyżuje się z innymi ulicami jednokierunkowymi.
Krzysztof Kowalski zapewnia, że będą się starali tak prowadzić roboty, aby utrudnień było jak najmniej. Prosi o cierpliwość i zrozumienie oraz szukanie alternatywnych tras.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia