Zaprzysiężenie Rady Gminy Bałtów

Dziś w Bałtowie odbyła się pierwsza sesja nowej – wybranej 23 lutego – Rady Gminy. Podczas niej ślubowanie złożyło 15. nowych radnych, 13. reprezentujących Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Gmina – Wspólne Dobro oraz 2 radnych startujących z własnych komitetów.

Przewodniczącym nowej rady wybrany został jednogłośnie Henryk Cichocki, który był jedynym zgłoszonym kandydatem na tę funkcję.
– Będę się starał być przewodniczącym wszystkich radnych niezależnie od opcji, otwartym dla ludzi. Zawsze uważałem, że wszystkich należy równo traktować i szanować bez znaczenia czy ma milion w kieszeni czy złotów – mówi.
Dodał, że najważniejszą inwestycją dla nowej Rady Gminy w Bałtowie będzie budowa kanalizacji w Okole i podkreślił, ze sytuacja finansowa gminy jest trudna.
– Ubolewam, że nie cała miejscowość się załapała na kanalizację, ale nie pozwolono nam na wzięcie aż tak dużego ciężaru finansowego. Gmina za bardzo jest zadłużona i musieliśmy z części przyznanych nam pieniędzy zrezygnować – tłumaczy.
Wiceprzewodniczącą rady – również jednogłośnie – została Anna Mroczek.
– Od dziś mamy nową rzeczywistość w gminie Bałtów. Bardzo się cieszę z tego nowego rozdania, bo daje to nowe możliwości lepszej, merytorycznej pracy tego samorządu bez tracenia czasu na waśnie i spory. Będziemy się teraz zajmować tym czym powinniśmy, czyli podejmowaniem ważnych decyzji mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców gminy Bałtów – komentował wójt Hubert Żądło
Gratulacje nowym radnym złożył też wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.
– Gratuluje Wam odwagi, że podjęliście decyzję o starcie w wyborach i gratuluję Wam tego, że zostaliście wybrani. Pamiętajcie, że mandat który dostaliście, wyborcy szybko weryfikują. Pilnujcie się i pilnujcie tego, co obiecywaliście w kampanii – podkreślił.
Podczas sesji wybrano także składy komisji gminnych. W komisji Rewizyjnej nie będzie żadnego z radnych niezależnych. Zgłoszony do niej został Ireneusz Grabski, ale kandydatura ta przepadła w głosowaniu.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia