Samorząd Kunowa szykuje się do rozpoczęcia budowy kanalizacji

Około 1300 mieszkańców gminy Kunów doczeka się kanalizacji. Samorząd ogłosił przetarg na wyłonienie inżyniera kontraktu, który będzie sprawować nadzór nad inwestycją, która obejmie między innymi ulicę Ostrowiecką, Szkolną i Okrężną w Janiku, a także ul. Grabowiecką w Kunowie.

– Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty do końca marca. Potem będziemy szukać wykonawcy. To bardzo potrzebna i wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która została zapoczątkowana w 2014 roku – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz Kunowa.
Budowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku, a prace powinny zakończyć się jesienią przyszłego roku. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 15 milionów złotych, z czego gmina uzyskała około 8 milionów złotych dofinansowania z Unii Europejskiej.
Burmistrz Łodej dodaje, że projekt budowy kanalizacji objął także pozostałe ulice w Janiku, ale nie zakwalifikowały się one do dofinansowania. – Przy ulicach tych mieszka zbyt mała liczba mieszkańców, by spełnić wymagany przez Unię efekt ekologiczny. Ale też wciąż sprzedajemy tam działki, mieszkańcy chcą się budować i z czasem ta sytuacja się zmieni. Wówczas ponownie będziemy zabiegać o dofinansowanie – zapowiada burmistrz Kunowa.
Tłumaczy, że gmina z własnych środków tej kanalizacji nie może wykonać, bo przekracza to możliwości budżetu.
/bart/

Ważne wydarzenia