KSZO Ostrowiec ukarany przez Polski Związek Piłki Siatkowej

KSZO Ostrowiec jest pierwszym klubem, który został ukarany przez Polski Związek Piłki Siatkowej odjęciem punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Siatkarska centrala przed startem obecnego sezonu wymagała od klubów złożenia tzw. list czystości. Na takiej liście widniały nazwiska zawodniczek wraz z ewentualnymi zaległościami płacowymi.

W przypadku stwierdzenia zaległych płatności przekraczających 60 dni Komisja ds. Licencji ma obowiązek poinformować właściwy organ prowadzący rozgrywki o tym fakcie, który wyznacza dodatkowy termin na zapłatę, jednak nie dłuższy niż 14 dni. Dalszy brak realizacji zobowiązań finansowych skutkuje odebraniem trzech punktów w ligowej tabeli. Taka właśnie kara – pierwsza w historii – przyznana została KSZO Ostrowiec.

W obecnych rozgrywkach, siatkarki KSZO wywalczyły na boisku 10 punktów, a także otrzymały 3 punkty walkowerem za mecz z wycofanymi z ligi Budowlanymi Toruń. Po karze, pozostają z 10 punktami na przedostatnim miejscu w tabeli. Otrzymana kara i tak nie będzie miała wpływu na sytuację w tabeli, bowiem wcześniej podjęto decyzję, że w sezonie 2019/2020 żadna z drużyn nie spadnie z I ligi.

/marsz, sobi/

Podziel się

Ważne wydarzenia