Mieszkańcy Bałtowa wybrali. Są już oficjalne wyniki wyborów

To już pełne i oficjalne wyniki wczorajszych przedterminowych wyborów do Rady Gminy w Bałtowie. 13. radnych wprowadzi do 15. osobowej Rady Gminy Bałtów komitet zwolenników wójta Huberta Żądło 'Przyjazna Gmina – Wspólne Dobro’.
W radzie nie zasiądą Jerzy Gierczak, były przewodniczący klubu 'Przełom Bałtowski’, ani Tomasz Mroczek, który w poprzednich wyborach samorządowych konkurował o urząd wójta z Hubertem Żądło. Tylko dwóm kandydatom związanym z 'Przełomem Bałtowskim’, ale startującym w tych wyborach z własnych komitetów, udało się zdobyć mandat. To Ireneusz Grabski i Piotr Śmigiel. Swoich konkurentów w okręgach pokonali jednak nieznaczną różnicą głosów.
Uprawnionych do głosowania było 3026 osób, a zagłosowało 2128, co daje frekwencję przekraczającą 70 proc.
Mandaty radnych zdobyli: Henryk Cielebąk, Jarosław Chodała, Jarosław Róg, Małgorzata Kot, Aneta Kudas, Dorota Przygoda, Zdzisław Mierzejewski, Jerzy Dunal, Anna Mroczek, Krzysztof Misiura, Henryk Cichocki, Grzegorz Nowak i Ewelina Łaska z KWW „Przyjazna Gmina – Wspólne Dobro”, a także Ireneusz Grabski i Piotr Śmigiel, którzy startowali z własnych komitetów.

/mag/

Ważne wydarzenia