Duże zainteresowanie mandatem radnego w gminie Bałtów

12 kobiet i 19 mężczyzn ubiega się o mandat radnego w gminie Bałtów.

A miejsc w radzie jest 15. Mniejszą reprezentację kobiet ma Komitet 'Nasza Gmina – Wspólne Dobro’ popierająca wójta Huberta Żądło, bo wystawił tylko 5 kobiet. Wśród nich jest m.in. sołtys Maksymilianowa Aneta Kudas, która przed referendum w sprawie odwołania Rady Gminy oskarżała, że pracownicy Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego dostawali pisma, w których szantażowano ich, że jak wezmą udział w referendum zostaną zwolnieni z pracy. Właściciel Kompleksu Filip Lichota kategorycznie zaprzeczył, że takie pisma, czy jakikolwiek szantaż miał miejsce, a sama Aneta Kudas na antenie Radia Ostrowiec przyznała, że takiego pisma nie posiada i że takiego pisma nie widziała.
Kolejną sołtyską, która kandyduje z tego komitetu jest Dorota Przygoda z Rudki Bałtowskiej, a o mandat walczyć będzie z Teresą Piórkowską, radną 2 kadencji, która doprowadziła m.in. do remontu świetlicy w Rudce.

Ponownie o mandat z Komitetu Mieszkańców Wólki Pętkowskiej ubiegać się będzie Anna Marzec, a jej rywalem będzie Krzysztof Misiura z komitetu popierającego wójta.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w samym Bałtowie w okręgu nr 2. Tam startuje Tomasz Mroczek, który kandydował w wyborach na wójta i przegrał z Hubertem Żądło niewielką ilością głosów. Kontrkandydatem będzie Jarosław Chodała, nauczyciel z Bałtowa.

O mandat z byłych radnych ubiegać się będzie m.in. Jerzy Gierczak, Henryk Cichocki, Cezary Stępniewski. Tylko w okręgu nr 8 w Okole startuje trzech kandydatów. To Renata Adamczyk, Zdzisław Mierzejewski oraz Rafał Maziarski.

A wybory w Bałtowie odbędą się 23 lutego. Głosować będzie można w godz. od 7 do 21.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia