Ulica Ogrodowa w przebudowie

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Ogrodowej. Jest to jedna z siedmiu dróg gminnych które zostaną przebudowane w ramach Funduszu dróg samorządowych.

-Dzięki tym pracom uda się nam połączyć dwie dzielnice: Roschy i Denków. Ten odcinek jest potrzebny jak swojego rodzaju skrót, ale sama droga udostępnia też działki pod budownictwo mieszkaniowe – mówi Jarosław Górczyński, prezydent miasta.

Roboty są prowadzone przy pętli autobusowej, w pobliżu terenów przeznaczonych do sprzedaży pod budownictwo jednorodzinne.
Wartość prac to ponad 4,6 mln zł z czego dofinansowanie wynosi 2,7 mln zł.

– Cieszę się, że prace prowadzone są przez ostrowieckiego wykonawcę, przez naszych pracowników. To podwójna korzyść, a takich inwestycji pojawi w naszym mieście wiele  – dodał prezydent Górczyński.

Roboty prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlane 'DROGBUD’. Obejmują budowę ulicy o łącznej długości ponad jednego kilometra z chodnikiem i ścieżką rowerową, wykonanie kanalizacji oraz oświetlenia na całym odcinku.
Prace trwają też na ulicy Rzeczki, Okólnej i Głogowskiego, na ul Miodowej, Furmańskiej i Denkowskiej oraz ul. Nowe Piaski. Projekt obejmuje też budowę otwarcia komunikacyjnego terenów inwestycyjnych wraz z przebudową dróg wewnętrznych. Suma tych 7-miu zadań to ponad 34 mln zł z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi prawie 20 mln zł.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia