PUP ma pieniądze na aktywizację osób bezrobotnych

żródło: pixabay.com

Łącznie ponad 1150 osób pozostających pod opieką Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu będzie mogło skorzystać w tym roku m.in. z projektów aktywizujących i umożliwiających powrót na rynek pracy.

Osoby bezrobotne mogą już składać wnioski o trzymiesięczny staż. Termin naboru dokumentów upływa 7 lutego. – Warto zaznaczyć, że po rozpatrzeniu wniosku, około 12 lutego, u doradcy klienta pojawią się wolne oferty staży i wtedy osoby bezrobotne będą mogły do nas przyjść, zapoznać się z nimi, odebrać skierowanie i pójść na rozmowę kwalifikacyjną – mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i dodaje, że w tym roku z tej formy wsparcia skorzysta około 440 osób, a najbliższe umowy zawierane będą już 17 lutego.

Ale to niejedyna forma aktywizacji zawodowej, jaką proponuje ostrowiecki Urząd Pracy. Od 27 stycznia urzędnicy przyjmują wnioski na prace interwencyjne, szkolenia, bony na zasiedlenie i dofinansowanie studiów podyplomowych. Wnioski przyjmowane są do wyczerpania puli środków na ten cel.
Osoby, które chcą założyć działalność gospodarczą mogą składać wnioski o przyznanie jednorazowego wsparcia w maksymalnej wysokości 20 tysięcy złotych. Dokumenty będą przyjmowane w dwóch terminach od 27 stycznia do 30 czerwca oraz od 1 września do wyczerpania limitu środków.
– Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne zainteresowanie wiemy, że w ostatnim kwartale dużo osób pytało o środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wspomnę, że w ubiegłym roku z takiego wsparcia skorzystało ponad 100 osób – dodaje dyrektor Stafijowska.

Dużym zainteresowaniem cieszy się dofinansowanie dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy. Z tej formy wsparcia będzie mogło skorzystać 120 osób bezrobotnych. Pierwszy nabór wniosków prowadzony będzie od 10 lutego a kolejny od 9 marca. Wszelkie informacje, szczegóły i zasady przyznawania środków finansowych znajdują się na stronie internetowej urzędu.

Warto dodać, że PUP w Ostrowcu przeznaczy w tym roku na aktywizację ponad 8 mln złotych a pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszu Pracy oraz z Unii Europejskiej.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia