Wielki Ogień ponownie zapłonie w lipcu

Fot. Stanisław Dunin-Borkowski

Znamy już datę 14. Festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej. Coroczne wydarzenie oczekiwane przez fanów rocka i bluesa odbędzie się w dniach od 10 do 12 lipca tradycyjnie w ostrowieckim Parku Miejskim.

– Chciałbym żeby festiwal znowu stał się największą imprezą Ostrowca Świętokrzyskiego. Ten ogień ponownie trzeba rozpalić – podkreśla Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– W planach Miejskiego Centrum Kultury jest wykreowanie sztandarowej imprezy miasta. Wielki Ogień jest marką rozpoznawalną, przy jego rozbudowie ale też dopełnieniu środkami da się z niego zrobić imprezę makroregionalną albo nawet ogólnokrajową – wyjaśnia.
Plany są spore: przede wszystkim miałyby powrócić warsztaty artystyczne, które odbywałyby się w budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury. Równocześnie, w tym samym czasie MCK planuje zorganizować wystawę fotografii związaną z festiwalem. Organizatorzy nie zrezygnują z tradycyjnej części konkursowej, a także z koncertu gwiazd bluesa i rocka. Dyrektor Kowalczyk nie wyklucza, że może pojawić się nawet gwiazda z zagranicy.
Wstępnie miasto chce przeznaczyć na organizację wydarzenia około 70 tysięcy złotych. – To niewielki budżet biorąc pod uwagę rosnące koszty organizowania imprez kulturalnych, czyli nie tylko wynagrodzenie dla artystów, ale też nagłośnienie, produkcja czy odpowiednie zabezpieczenie terenu – wyjaśnia dyrektor Kowalczyk.
Dlatego Miejskie Centrum Kultury będzie starało pozyskać środki zewnętrzne, jeżeli to się nie uda brane pod uwagę jest także częściowe „obiletowanie” imprezy.
Miejskie Centrum Kultury zachęca do śledzenia swojej strony internetowej a także mediów społecznościowych, gdzie najświeższe informacje o wydarzeniu pojawiać się będą na bieżąco.
/bart/

A tak było rok temu.

Ważne wydarzenia