Mammobus ponownie w Ostrowcu

źródło: turystyka-zdrowotna.pl

Na początku nowego tygodnia, w poniedziałek i wtorek w godzinach od 9 do 17 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

Mammobus pojawi się na parkingu przy Starostwie Powiatowym, przy ulicy Iłżeckiej. Warto dodać, że badanie to robi się raz na dwa lata i skierowane jest dla pań w wieku 50 – 69 lat. Do udziału w badaniu mammograficznym zachęca Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu, bo jak podkreśla rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek, ale jego pełne wyleczenie jest możliwe -mówi.

– Zapraszamy wszystkie mieszkanki powiatu ostrowieckiego, a szczególnie te panie, które do tej pory nie korzystały z tych badań. Warto się przebadać, warto działać profilaktycznie, bo profilaktyka to wczesne stadium wykrywania i możliwość zadziałania dla swojego zdrowia – dodaje Mariusz Łata.

Należy pamiętać, aby na badanie zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii, jeżeli była w ostatnim czasie wykonywana. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 42 254 64 10.

Podziel się

Ważne wydarzenia