Monodram „Rewolucja Balonowa” w Zmianie Klimatu

źródło: facebook.com/KafeLunchBar

Monodram w reżyserii Sławomira Batyry pt. Rewolucja Balonowa zostanie zaprezentowany dwukrotnie ostrowieckiej publiczności 10 i 11 stycznia (piątek i sobota) w Zmianie Klimatu, mieszczącej się w Ostrowieckim Browarze Kultury. W spektaklu występuje aktorka Katarzyna Zielińska-Jaworska pochodząca z Ostrowca.

Spektakl 'Rewolucja Balonowa’ to portret pierwszego pokolenia wychowanego w demokracji, czyli dzisiejszych trzydziestoparolatków i czterdziestolatków, którzy jako dzieci wyjeżdżali z rodzicami na saksy, żuli gumę Turbo i słuchali Papa Dance.

– Tytuł jest ponadczasowy, bo cały czas jeszcze żyjemy, a to opowiada o naszym dzieciństwie i dojrzewaniu. To jest taki żywy temat, który zawsze będzie w nas wszystkich. Mam na myśli głównie pokolenie osób urodzonych w latach 74-82 ubiegłego stulecia. Pokolenie, które nie dorastało w epoce przemiany też może coś dla siebie znaleźć. Przede wszystkim wiele pytań i zrozumienia swoich rodziców, dziadków, co się działo wtedy w Polsce jak dorastaliśmy – mówi Katarzyna Zielińska-Jaworska.

Monologowi głównej bohaterki towarzyszą zdjęcia, melodie i cytaty z telewizyjnych programów oraz kontrabasista Norbert Kubacz. Premiera tego spektaklu miała miejsce 27 listopada 2011 w Teatrze Powszechnym, ale aktualnie sztuka przeszła pewne modyfikacje – zaznacza Katarzyna Zielińska-Jaworska
– Nie jest to tekst przeniesiony z Teatru Powszechnego. To jest nowa wersja tego spektaklu. Pozmienialiśmy trochę zdjęcia i wizualizacje – dodaje aktorka.

Podczas dwóch dni, spektakl zobaczy około 150 widzów a bilety zostały już wyprzedane.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia