Przed nami finałowa – środowa licytacja akcji 'Gwiazdki Moc’

Przed nami finałowa – środowa licytacja akcji 'Gwiazdki Moc’. A w niej porcelanowa figurka 'Leżącej kotki’ projektu Adama Naruszewicza z 1958 roku oraz Anioły Dobroci z 2017 i 2018 roku projektu Adama Spały. Adam Spała, właściciel Fabryki AS Ćmielów jest ich darczyńcą.

Na antenie opowiadał o niezwykłej historii powstania Aniołów Dobroci, z których każdy – na szacie z przodu – ma namalowany inny instrument muzyczny. Zaprojektowanie zaproponował mu szwajcarski bankier, kolekcjoner aniołków, który w 2003 roku przyjechał do fabryki w Ćmielowie.
Od 2004 roku każda kolejna figurka anioła ma tę samą cenę, ale w kolejnym roku rośnie ona już o 20 proc. Dlatego anioł z tego roku kosztuje około 90 zł, a z roku 2004 już 1800. Jak mówił Adam Spała wartość całej kolekcji – 20 aniołów wycenia się na ok. 80 tys. zł.
Obecnie za te figurki pani Małgorzata zaproponowała 600 zł.
A jeszcze przed chwilą trwała zażarta walka o piękną porcelanową figurkę Kunowskiej Żołny, podarowaną przez burmistrza Lecha Łodeja. W studiu Radia Ostrowiec gościliśmy też posiadacza takiej Żołny – nagrody za wkład artystyczny w Kunowie – pana Eugeniusza Cierluka. Pan Eugeniusz ofiarował też nam – Radiu Ostrowiec swoją pracę – rzeźbę diabełka, za którą pięknie dziękujemy.

Kunowska Żołna po zażartej walce osiągnęła piękną cenę ……….. 2600 zł.
………
O porcelanową statuetkę walczyli pan Ireneusz, pan Andrzej i pan Michał. Żołnę zabierze pan Artura za ….. 2600 złotych. Gratulujemy i bardzo dziękujemy.

Dziś swoich właścicieli znalazł także obraz olejny Marii Karpienkowej. Adam Spała zaoferował za niego 1000 zł. Łapacz snów wzbogacił naszą akcję o 150 zł od pani Agnieszki, która licytowała w imieniu Katarzyny i Macieja Biesiadów.
Wcześniej srebrną biżuterię podarowaną przez Małgorzatę Rapacz wylicytowała pani Elżbieta. Dając za nią ostatecznie 450 zł.
Do zakupu dla ostrowieckich harcerzy samochodu – karetki dołożyła się także pani Beata licytując kolację w Bałtowskim Zapiecku za 400 zł, pani Monika, która zaoferowała za roczny karnet do Xtreme Fitness 750 zł, pani Agnieszka, która wylicytowała voucher do Salonu Rzęs Agnieszki Witek za 350 zł oraz pani Jadwiga, do której trafią świąteczne skrzaty za 200 zł.
Każdy kto zechce wesprzeć naszą akcję może również wpłacać pieniądze na portalu Zrzutka.pl na Ambulans dla Grupy Ratowniczej.

Podziel się

Ważne wydarzenia