Gwiazdki Moc 2019

Gwiazdki Moc – świąteczna akcja Radia Ostrowiec startuje po raz trzeci. Od poniedziałku 16 grudnia do piątku 20 grudnia na naszej antenie licytować będziemy piękne przedmioty podarowane przez naszych Darczyńców.

Mamy śliczną biżuterię, dzieła sztuki, kosze rozmaitości, unikatowe eksponaty, których nigdzie się nie kupi, np. hełm strażacki, który był w służbie w latach 70-tych ubiegłego wieku. Mamy wspaniałe sportowe gadżety, np. piłka z autografem Roberta Lewandowskiego, czy koszulka z autografami obecnej reprezentacji Polski. Gratką dla wielu może być kopia certyfikatu poświadczająca wpisanie Rezerwatu Krzemionki na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z cudownym krzemieniem pasiastym wydobytym z neolitycznych kopalni. A także gadżety Miłośników Filmów Barei, których społeczność liczy około 30 tys. osób w całej Polsce.
A to wszystko ma jeden cel. Zebrać jak największą kwotę, by ostrowieccy harcerze z Hufca ZHP mogli kupić karetkę. Samochód z którego obecnie korzystają praktycznie nie nadaje się do jazdy. Ma 19 lat i jest bardzo wyeksploatowany. Zżera go rdza, wciąż ulega awariom, a koszty napraw przekraczają jego wartość.
– Każdy przedszkolak, każdy uczeń chyba zna harcerzy, którzy przyjeżdżają na każde zawołanie, prowadzą lekcje z pierwszej pomocy, pomagają w organizowaniu zajęć edukacyjnych a także przy wszystkich świętach. Podczas Święta Zmarłych są na parkingach, na ulicach gdzie kierują ruchem. Pomagają też bezdomnym zwierzętom – mówi Joanna Gergont-Woś, redaktor naczelna Radia Ostrowiec.
Na naszej stronie internetowej radioostrowiec.pl od dziś można oglądać wszystkie przedmioty przeznaczone na licytację i zapoznać się z ich opisami.
To już trzecia edycja świątecznej akcji Radia Ostrowiec 'Gwiazdki Moc’. Dzięki pierwszej akcji urządziliśmy świetlicę dla dzieci w szpitalu powiatowym, doposażyliśmy oddział w komputery i wygodne leżanki dla rodziców, którzy dzięki nim mogą zostać ze swoimi pociechami na noc. W drugiej wsparliśmy Zespół Szkół Specjalnych, dzięki akcji powstała pracownia zawodów, pracownia kulinarna oraz sala doświadczania świata, gdzie dzieci z niepełnosprawnościami mogą się rehabilitować i kształtować zmysły.

Liczymy, że tak jak w poprzednich latach otworzą Państwo swoje serca i wspólnie zrobimy znów coś wspaniałego.

Lista aukcji

Poniedziałek, 16 grudnia 2019 
Wtorek, 17 grudnia 2019 
Środa, 18 grudnia 2019
Czwartek, 19 grudnia 2019
Piątek, 20 grudnia 2019

——————————————————————-
Numer konta „Gwiazdki Moc”. Świąteczna akcja Radia Ostrowiec

Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”

41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
z dopiskiem: Gwiazdki Moc – darowizna na cele statutowe

Podziel się

Ważne wydarzenia