Monitoring miejski poprawia bezpieczeństwo w Ostrowcu

Sieć monitoringu miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim z roku na rok się rozrasta. Andrzej Kaniewski, komendant Straży Miejskiej mówi, że to duże udogodnienie dla strażników, ale przede wszystkim narzędzie, które skutecznie odstrasza wandali i złodziei oraz poprawia poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców.

– Chcemy, by ta sieć monitoringu dalej się rozwijała – mówił dziś na naszej antenie komendant Kaniewski.
– W przyszłym roku będą prawdopodobnie montowane kolejne punkty kamerowe w różnych częściach miasta. Te inwestycje wymagają wkładu finansowego, więc wierzę że samorząd będzie chociażby w ramach rewitalizacji przeznaczał na ten cel kolejne pieniądze – wyjaśnia.
Dodaje, że zarówno magistratowi jak i Straży Miejskiej zależy, by swoje oczekiwania i pomysły zgłaszali mieszkańcy. Jako przykład podaje zeszłoroczny budżet obywatelski, do którego mieszkańcy zgłosili montaż kamer na os. Ogrody. W sumie udało się zamontować 8 urządzeń.
Przypomnijmy, że w tym roku miasto zamontowało monitoring na skrzyżowaniu ulic Radwana i Bałtowskiej oraz skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Siennieńskiej. Powstało także nowe centrum monitoringu przy ul. Świętokrzyskiej.
/bart/

Ważne wydarzenia