Świąteczna Zbiórka Żywności

W najbliższy piątek i sobotę (29 i 30 listopada) w 26–ściu sklepach na terenie Ostrowca i w regionie odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności.

– Akcja ma na celu wsparcie najuboższych w okresie przedświątecznym. W sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach, będą dyżurowali wolontariusze. Zachęcamy do przekazywania produktów z długimi terminami ważności – informuje prezes Ostrowieckiego Banku Żywności – Maria Adamczyk.

W tym roku po raz pierwszy potrzebujących można wesprzeć poprzez wrzucenie datków do specjalnie oznakowanych puszek, które będą mieli przy sobie wolontariusze podczas zbiórki. W Ostrowcu z tej możliwości będzie można skorzystać w sklepach Lidla oraz w dużym Tesco.
Świąteczna Zbiórka Żywności prowadzona będzie w godzinach od 8.00 do 18.00 w marketach i supermarketach największych miast województwa: w Ostrowcu, Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, a także Opatowie, Ożarowie, Busku Zdroju czy Końskich. W ubiegłym roku na terenie województwa świętokrzyskiego udało się zebrać 5 ton żywności, która trafiła do najuboższych.

/marsz/

Ważne wydarzenia