Pierwsze Regaty Typu Open dzięki inicjatywie klubu „Born2Sail” w Ostrowcu

Klub żeglarski 'Born2Sail’ zaprasza wszystkich miłośników i sympatyków żeglarstwa na pierwsze od lat 80-tych regaty typu 'Open’ o Puchar Mariny BORN2SAIL, które wystartują najbliższą niedzielę.


– Są to pierwsze regaty jakie organizuje nasz klub, które odbędą się na zbiorniku 'Brody”. Będą to regaty typu open, czyli każdy kto posiada jacht lub inny statek z żaglem, może wziąć w nich udział. Dodatkowo nie będziemy prowadzić żadnej rywalizacji klasowej. Wygrywają Ci którzy pokonają trasę jako pierwsi- mówi prezes August Zygmunt.

Regaty rozpoczną się o 10 od zbiórki w marinie klubu w Stykowie, gdzie uczestnicy zapoznają się z regulaminem oraz będą mieli czas na sprawdzenie swoich żaglówek. O godzinie 11 wystartują zawody. Trasa regat rozpoczyna się od mariny klubu i wiedzie aż do zapory na zalewie brodzkim.
Dla uczestników przygotowano nagrody i upominki.
– Nagrodami będą puchary w postaci żaglówki za zajęcie pierwsze,drugiego i trzeciego miejsca. Reszta uczestników otrzyma od nas dyplomy za uczestnictwo w regatach- tłumaczy prezes klubu.

Nagrody rozdane zostaną o godzinie 15. Do dziś do udziału w regatach zapisało się już siedem jednostek. Wszyscy zainteresowani mogą zapisać się do piątku 25 października, po przez stronę Born2Sail. Obowiązuje wpisowe w wysokości 50 zł. Prezes Zygmunt dodaje, że pomysł na powrót do tradycji regat narodził się pod koniec zeszłego roku.
– Wszystko rozpoczęło się w grudniu zeszłego roku. Zebraliśmy się w klubie wraz z przyjaciółmi, którzy żeglują z nami po różnych zbiornikach wodnych. Takich osób nie brakuje w regionie, więc chcieliśmy zorganizować spotkanie, zintegrować się oraz dzielić wspólnym doświadczeniem z zakresu żeglugi.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia