Rajd śladami Stanisława Jeżewskiego

źródło: pl.wikipedia.org

W sobotę 19 października oddział PTTK Stanisława Jeżewskiego organizuje 29. rajd śladami swojego patrona.
– Pierwszy rajd odbył się w 1991 roku, był takim elementem nadania oddziałowi imienia Stanisława Jeżewskiego. Miał być „jednorazowym”, ale zainteresowanie było bardzo duże i impreza na stałe wpisała się kalendarz naszych imprez – mówi Alicja Mężyk prezes zarządu organizacji. Przypomina, że w listopadzie mija 30 rocznica śmierci Stanisława Jeżewskiego, dlatego chcą przybliżyć mieszkańcom sylwetkę tego pochodzącego z Ostrowca działacza społecznego i krajoznawcy, a jednocześnie pokazać walory przyrodnicze Doliny Kamiennej.

10 kilometrowa trasa rozpocznie w Glinianach i zakończy się w Podgrodziu.
– Będziemy zwiedzać kościół pod wezwaniem św. Wojciecha z XVI w., potem wędrujemy trasa do Śródborza przez las do miejscowości Łysowody. Po drodze będą dwa piękne wąwozy i zejdziemy do Podgrodzia, pod ruiny zamku na skarpie nad Kamienną – mówi prezes Mężyk.

Uczestnicy rajdu pojadą później autokarem na stadion sportowy w Ćmielowie, gdzie odbędzie się wspólne ognisko i konkurs krajoznawczy.

Na rajd trzeba się jednak zapisać. Można to zrobić do jutra (czwartek 10 października). Szczegóły na stronie internetowej PTTK im. Jeżewskiego.

 

/paw/

Ważne wydarzenia