„Akademia Liderów Świętokrzyskiego” – czyli nie samą polityką poseł Cyrański żyje

Poseł Adam Cyrański, startujący z pozycji drugiej listy Koalicji Obywatelskiej chce zaangażować młodzież w działalność obywatelską i rozbudzać w nich przedsiębiorczość.
Ogłosił konkurs pod nazwą 'Akademia Liderów Świętokrzyskiego’, do którego mogą przystąpić uczniowie klas 1-3 szkół ponadpodstawowych w całym województwie świętokrzyskim.

– Wspominałem już o tym w maju przed kampanią wyborczą, że powołam „Akademie Liderów Świętokrzyskiego”. Jest to inicjatywa skierowana do zdolnej młodzieży, które poza szkołą mają swoje pasje. Chciałbym wspierać dzieci uzdolnione, dlatego założyłem tę fundację. Aktualnie trwa konkurs stypendialny, bonem o określonej wartości, który może zostać zrealizowany tylko na dowolną pasję lub zainteresowania młodych ludzi
– mówi poseł Cyrański.

Konkurs potrwa do końca października.
– Liczę na kreatywność młodzieży, bo to powinniśmy wspierać. Propozycje mogą być różnorakie, na biznes, działania artystyczne, wolontariackie, edukacyjne – wylicza poseł Adam Cyrański.
Wszelkie informacje można znaleźć na stronie Akademii Liderów Świętokrzyskiego, gdzie znaleźć można także regulamin konkursu.
Wartość wspomnianego bonu wynosi 1500 zł.
Poseł Cyrański tłumaczy, że młodzież ma wiele pomysłów, ale przede wszystkim brakuje im możliwości ich sfinansowania.
A w najbliższy czwartek poseł Cyrański ponownie odwiedzi Ostrowiec, gdzie będzie przekonywał mieszkańców regionu do udziału w wyborach. Spotkać go będzie można na Targowisku Miejskim.

/błaż/

Ważne wydarzenia