Intensywna kampania wyborcza posła Adama Cyrańskiego

Poseł Adam Cyrański, kandydat Koalicji Obywatelskiej startujący z drugiego miejsca do Sejmu był gościem IV Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego w Skarżysku- Kamiennej. Mówi, że sam jest przedsiębiorcą i wie, jak ważne są inicjatywy, które pozwalają na szerokie dyskusje i prezentacje różnych rozwiązań gospodarczych.

– Jest miejsce gdzie inwestorzy przy wsparciu samorządu mogą się wymienić kontaktami, zintegrować ale także wzajemnie się promować. Pomoc i wsparcie samorządów dla przedsiębiorców powinna być standardem we wszystkich ośrodkach w jakich mamy na celu aktywność ludzi- mówił poseł Adam Cyrański.
Kandydat Koalicji wskazał także na politykę rządu, dotyczącą zakazu handlu w niedzielę. Od stycznia przyszłego roku tylko siedem niedziel w roku będzie handlowych. – Ten zakaz, niestety, uderza w małych przedsiębiorców, właścicieli sklepów, dostawców, usługodawców. Kolejne ograniczenie – według szacunków – może doprowadzić do upadku ok. 5 tys. małych sklepów, które przecież także prowadzą działalność w galeriach handlowych – przestrzega Adam Cyrański.
I dodaje, że w programie Koalicji jest zniesienie zakazu handlu w niedzielę, ale wprowadzenie w Kodeksie Pracy obowiązkowych dwóch niedziel wolnych dla pracowników.
Poseł Cyrański zwraca także uwagę na to, że rząd nie zapewnia wystarczającej opieki seniorom.
– Ponad 9 mln seniorów to zapomniana przez rząd PiS grupa obywateli. Czas o nich przypomnieć. To osoby, które zasługują na szacunek i godne traktowanie. mamy dobry program opieki senioralnej – podkreśla kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.
– Jest to propozycja programowa, która bazuje na dobrych doświadczeniach z podobnym rozwiązaniem zastosowanym w Poznaniu. Mycie okien w domu, drobne naprawy czy taksówka do lekarza – wszystko refundowane przez władze miasta. Ważnym wsparciem miałoby być też wsparcie osób niesamodzielnych w postaci bonu na 1000 zł.
Kandydat Koalicji zapowiada kolejne spotkania z mieszkańcami naszego regionu. Ostatni weekend spędził na rozmowach z mieszkańcami Zagnańska, Samsonowa, Odrowąża, Bliżyna Skarżyska-Kamiennej, Suchedniowa i Daleszyc. Pojawi się także na sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.
Poseł Cyrański to jeden z 210 kandydatów do parlamentu w województwie świętokrzyskim, który będzie się starał o jeden z 16 mandatów poselskich. A wybory odbędą się 13 października.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia