Mieszkańcy Ostrowca powitali jesień

źródło: facebook.com/Przedszkole-Publiczne-nr-19-im-Jana-Brzechwy-w-Ostrowcu

W sobotnie popołudnie na kortach tenisowych na osiedlu Ogrody odbył się Rodzinny Jesienny Piknik 'Ogrody bawią się”. – Pomimo naszych obaw pogoda dopisała, więc wszyscy mogliśmy wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu – mówi Aneta Stachurska, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 19 i koordynator tegorocznej imprezy.
– Naszym celem jest przede wszystkim zintegrowanie mieszkańców sąsiadujących osiedli, udana współpraca ale najważniejsza jest radość i uśmiech na twarzach dzieci – dodaje dyrektor Stachurska.

Licznie przybyli goście mogli wybierać spośród wielu atrakcji. Najbardziej obleganymi okazał się dmuchany zamek, ścianka wspinaczkowa oraz stoiska edukacyjne. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku – był bigos, sałatka jarzynowa, kręcone ziemniaki oraz ciepła herbata.

Przed zgromadzoną publicznością na scenie wystąpiły dzieci z przedszkoli i szkół. Młodzi artyści zaprezentowali m.in. taniec z krzesełkami czy taniec disco mix.
– Festyn to nie tylko świetna okazja do spotkania się ze znajomymi, to również możliwość zobaczenia swoich wnuków i pociech – mówi pani Sabina i dodaje, że dobrze się bawi.  Na pikniku pojawiła się z wnuczkami. – Uczestniczyłam w pierwszym takim pikniku, teraz jestem tu już po raz drugi – dodaje.

A o tym, że piknik to pomysł na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu mówili uczestnicy jesiennego festynu -Tomek, Mateusz, Filip, Karol i Mateusz.
– Bardzo mi się podoba, spotykamy się tutaj z kolegami. Byliśmy już na dmuchańcach, dobrze się bawimy. A wymieniane dmuchańce są – według nich – najlepszą atrakcją każdego pikniku.

Przypomnijmy, że organizatorami wydarzenia były wszystkie publiczne i niepubliczne placówki oświatowe działające na terenie osiedla Ogrody wraz z radą osiedla Ogrody i Złotej Jesieni.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia