Ostrowiec zamieni się w plac budowy

Jeszcze tej jesieni w Ostrowcu rozpocznie się przebudowa i budowa łącznie siedmiu dróg, na które miasto otrzymało dofinansowanie z programu 'Fundusz Dróg Samorządowych’. Przebudowy doczekają się ulice Nowe Piaski, Miodowa od ulicy Iłżeckiej do Zwierzynieckiej oraz ulica Ogrodowa, a także zespół ulic w centrum miasta – Siennieńska, Okólna i Głogowskiego.

Wybudowane zostaną także nowe drogi – od Milewskiego do skrzyżowania z Bałtowską, odcinek, który połączy nowoprojektowane przedłużenie Furmańskiej z ulicą Denkowską oraz droga wewnętrzna na terenie powstających terenów inwestycyjnych przy Bałtowskiej.
Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński mówi, że zdecydował o jednoczesnym prowadzeniu robót na wszystkich odcinkach, by maksymalnie skrócić czas utrudnień dla kierowców.
Łączny koszt wymienionych zadań to ponad 38 milionów złotych, z czego około 23 milionów to dofinansowanie z programu Funduszu Dróg Samorządowych. Przetargi zostaną ogłoszone jeszcze we wrześniu, a prace powinny się rozpocząć w październiku. Wszystkie inwestycje zakończą się w 2021 roku.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia