Uczniowie popularnego Ekonomika doszkalają się w wakacje

W Ostrowcu 40 uczniów w trakcie wakacji uczestniczy w zajęciach w ramach projektu 'Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy’. Oprócz nauki z zakresu języka polskiego, matematyki i przedsiębiorczości korzystają także z różnych kursów zawodowych.

– Każdy z uczestników może wybrać kilka kursów, nawet cztery spośród wszystkich możliwych – a wśród nich kurs animatora czasu wolnego, kurs barmański, kurs kelner barista, manager hotelu oraz takie wyjazdowe jak obsługa turystyki prozdrowotnej – mówi Agnieszka Kutera, dyrektor Zespołu Szkół nr 1.

Udział w takim kursie zakończony jest certyfikatem. Uczestnicy w ramach programu biorą także udział w płatnych stażach, które odbywają się w ostrowieckich hotelach. Jak podkreśla dyrektor Kutera, dzięki udziałowi w takich projektach szkoła się rozwija i jest atrakcyjna dla młodych ludzi.

– Mamy na względzie dobro naszych uczniów. Chcemy, by to kształcenie zawodowe było atrakcyjne
w kontekście przyszłego zatrudnienia czy samozatrudnienia – mówi dyrektor Kutera i dodaje, że szkoła otrzymała około 120 tysięcy złotych m.in. na doposażenie pracowni hotelarskiej w sprzęt komputerowy, specjalistyczne oprogramowanie, ekrany projekcyjne oraz projektor.

Projekt rozpoczął się w styczniu 2018 i potrwa do końca października tego roku. Realizowany jest we współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną województwa świętokrzyskiego.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia