XIII Festiwal Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej za nami

autor zdjęć: Stanisław Dunin-Borkowski

XIII Festiwal 'Wielki Ogień’ imienia Miry Kubasińskiej odbył się w ostatni weekend. W sobotę i niedzielę do wieczora prezentowały się zespoły, które zakwalifikowały się do części konkursowej. Jury zdecydowało, że drugą nagrodę otrzyma zespół Mith.

Trzecie miejsce w konkursie ex-aequo zdobyły zespoły 6BM i Biegun Zachodni. Za najlepszy cover nagroda powędrowała do zespołu RiF, który zagrał utwór 'Nie zapalaj światła’ z repertuaru zespołu Breakout.
W tym roku jury nie przyznało pierwszej nagrody.
– Było wszystko, co powinien zawierać prawdziwy festiwal. Były kontrowersje, był dym, był ogień, byli wspaniali gitarzyści z długimi włosami, piszczące dziewczyny pod sceną. Co do konkursu, jury zdecydowało by nie przyznać pierwszej nagrody, decyzja może wydawać się kontrowersyjna, ale najwidoczniej stwierdzili, że nie było zespołu reprezentującego odpowiedni poziom muzyczny. – podsumował Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc, prowadzący niedzielne koncerty. W Ostrowcu promował także swoją książkę 'Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza’
Jury konkursowe przyznało też nagrody indywidualne dla najlepszych gitarzystów. Zdobyli je Radosław Kopeć z zespołu Voda oraz Grzegorz Paluch z warszawskiej formacji WIJ – który zachęcał do słuchania jego muzyki w internecie.
Całego wywiadu z zespołem WIJ będzie można posłuchać w audycji 'Gramy Niezależnie’ w najbliższą środę po godzinie 22:00.
Festiwal Wielki Ogień uświetniły występy gwiazd, między innymi ubiegłorocznych laureatów, zespołu Reggaeside czy Natalii Sikory z koncertem 'Tribute to Mira Kubasińska’. Imprezę zakończył występ formacji Nocny Kochanek, który po brzegi wypełnił Amfiteatr w Parku Miejskim.
/bart/

Ważne wydarzenia