Uczniowie znają już wyniki Matur 2019.

Po blisko dwóch miesiącach oczekiwania maturzyści dowiedzieli się dzisiaj, jak poszły im egzaminy maturalne. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki matur 2019. Od dzisiaj uczniowie mogą odbierać świadectwa maturalne.

Spośród 660 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez powiat ostrowiecki, którzy w tym roku przystąpili do egzaminu dojrzałości nie zdało 13 (około 2 procent), a poprawki będzie miało 57 osób (około 9 procent zdających).

W I LO im. Stanisława Staszica do matury przystąpiło łącznie 128 osób, w tym 108 absolwentów oraz
4 osoby z liceum dla dorosłych. Nie zabrakło także osób, które chciały poprawić swój zeszłoroczny wynik. 3 osoby nie zdały, a do poprawki w sierpniu przystąpi 4 uczniów, którzy jeszcze raz będą zdawać matematykę i język polski.

– Na chwilę obecną wynik zdawalności wynosi 97,2 procenta – mówi Dariusz Kaszuba, dyrektor Staszica.

Podobna sytuacja jest w III LO im. Władysława Broniewskiego. Ze 116 abiturientów, 4 osoby będą miały poprawki. Tam uczniowie ponownie zmierzą się z językiem angielskim i matematyką.
W Zespole Szkół nr 3 czyli dawnym THM-ie obecnie zdawalność jest na poziomie 92 procent, ale dyrektor placówki liczy, że po sierpniowych poprawkach wynik się podniesie.

– Ogólnie jesteśmy zadowoleni, przeskoczyliśmy średnią krajową i to dość znacznie. Myślę, że kiedy uczniowie przeskoczą ten egzamin poprawkowy w sierpniu, to wtedy już będzie bardzo fajna sytuacja, bo ten wynik będzie w granicach 98 procent, może trochę więcej – mówi Czesław Golis, dyrektor szkoły.

Spośród 125 maturzystów, 9-ciu przystąpi do egzaminu poprawkowego, a tylko jedna osoba nie uzyska świadectwa dojrzałości.

W województwie świętokrzyskim tegoroczną maturę w województwie świętokrzyskim zdało 79,9 procent uczniów. Do majowych egzaminów przystąpiło 8737 maturzystów z całego województwa.
Zdało – 6979.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia