Storm Chasers Świętokrzyskie: Możliwe gwałtowe burze z gradem!

grafika: pixabay.com

Jutro (13.06) w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek w całym województwie świętokrzyskim mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem – takie ostrzeżenie wydał portal Storm Chasers Świętokrzyskie. – Burze w naszym regionie mogą na długo zapisać się w kartach lokalnej meteorologii – mówi Patryk Kozieł z portalu.

– Nastąpi gwałtowne załamanie pogody, które będzie poprzedzone bardzo silnymi burzami generującymi szereg niebezpiecznych zjawisk, chociażby dużego gradu o średnicy powyżej 5 centymetrów. Wystąpią również nawalne opady deszczu oraz bardzo silne porywy wiatru dochodzące do 100 km/h – ostrzega synoptyk.
Jak podkreśla Patryk Kozieł burze mają opuścić nasze województwo dopiero w piątek nad ranem i apeluje o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności.
– Pamiętajmy by nie szukać schronienia pod drzewami, pozbierać ważne rzeczy z balkonów i podwórek, a także postarajmy się w miarę możliwości zabezpieczyć swój samochód – mówi.
Storm Chasers Świętokrzyskie zapowiada, że w czasie burz na ich facebookowym fanpagu będą prowadzić relacje na żywo, w której informować będą mieszkańców naszego regionu o aktualnej sytuacji burzowej. Informacje na ten temat będziemy też podawać w naszych serwisach.
/bart/

Ważne wydarzenia