Lepsze warunki na kilku oddziałach ostrowieckiego szpitala

Pacjenci oddziału neurologii w ostrowieckim szpitalu będą leczeni w dużo lepszych warunkach. Za 800 tysięcy złotych został przeprowadzony gruntowny remont oddziału, a także szpitalnej sterylizatorni.

Dziś w szpitalu odbyła się konferencja prasowa z udziałem wojewody Agaty Wojtyszek. – Oddział był w tragicznym stanie, personel zmagał się z zakażeniami bakteriologicznymi i trudnymi warunkami pracy. W tej chwili jest to zupełnie inny oddział z lepszym wyposażeniem – podkreślała Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. Ale to nie jedyny remont, jaki został w szpitalu wykonany
– Wyremontowana została także szpitalna sterylizatornia oraz powstał nowy oddział do przyjmowania osób nietrzeźwych – mówiła.
Remont został sfinansowany ze środków budżetu państwa. Wojewoda Wojtyszek przypomniała, że było wiele problemów z utrzymaniem dotacji na tę inwestycję, ale wspólnymi siłami samorządowców i parlamentarzystów udało się doprowadzić do przesunięcia terminu jej wykonania. Zapewniła także, że to nie ostatnia pomoc finansowa dla ostrowieckiej lecznicy
– Wszelkie wnioski ze starostwa będziemy analizować, to nie zawsze jest takie proste, ale będziemy starali się wspierać lokalny samorząd i szpital ostrowiecki – podkreśliła.
Dyrektor placówki Andrzej Gruza mówił, że to wsparcie finansowe to 'promyk nadziei’ na przyszłość
– W tych ciężkich dla naszego szpitala czasach to dobry prognostyk, że lecznica w końcu stanie na nogi – dodał.
Pod koniec ubiegłego roku szpital otrzymał 1 milion 700 tys złotych na zakup sprzętu. Doposażony został między innymi w nowe kardiomonitory, czy łóżko do operacji ortopedycznych.
Ostrowiecka lecznica od maja ma nowego dyrektora. Jego zadaniem jest przygotowanie i wdrożenie programu naprawczego. Szpital ma około 16,5 mln. zł straty za ubiegły rok.
/bart/

Ważne wydarzenia