Bogusław Sonik gościem konkursu „Polska z Chaczaturianem”

Młodzi pianiści z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu oraz pianiści ze szkół muzycznych całej Polski dziś zaprezentują swoje umiejętności w konkursie 'Polska z Chaczaturianem’. Konkurs odbywa się co dwa lata.

Gościem tegorocznego konkursu będzie także eurodeputowany Bogusław Sonik, który tym roku ufundował nagrodę specjalną. Za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora jeden z konkursowiczów otrzyma nagrodę pieniężna wysokości 300 zł.
Swoją nagrodę tradycyjnie przyzna też Grigor Szaginian, radny sejmiku wojewódzkiego za najlepsze wykonanie utworu wybranego ormiańskiego kompozytora. Tradycyjnie swoją nagrodę wręczy także ambasador Armenii.
Bogusław Sonik był gościem Radia Ostrowiec. Ponownie ubiega się o miejsce w europarlamencie. W rozmowie podkreślał, jak ważne jest uczestnictwo w niedzielnych wyborach. – Warto zawsze podkreślać jak ważna jest nasza obecność w Unii Europejskiej. Polacy z jednej strony – jak pokazują badania – w 80-90 procentach popierają naszą obecność w UE, a z drugiej strony jak przychodzi do wyborów to frekwencja wynosi 20-25 procent i to trochę wstyd. Skorzystajmy z naszego prawa do głosu, jesteśmy częścią wielkiej wspólnoty – podkreślał Bogusław Sonik.
O mandat w wyborach ubiega się z list Koalicji Europejskiej w okręgu małopolsko – świętokrzyskim, kandyduje z miejsca 5.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja, a całej rozmowy z Bogusławem Sonikiem będzie można posłuchać w Radiu Ostrowiec o godz. 18.10 oraz w internecie.
/pcr/

Całej rozmowy z Bogusławem Sonikiem posłuchacie poniżej

Podziel się

Ważne wydarzenia