Krzemienny Rajd na otwarcie Krzemiennego Szlaku

Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg”, Bałtowski Kompleks Turystyczny i’Rowerowy Ostrowiec’ organizują 'Krzemienny Rajd”.

Z Ostrowca rajd wyruszy o godzinie 11 i każdy kto chce wziąć w nim udział może zgłosić się na zbiórkę na skrzyżowaniu ulic Bałtowskiej i Zbożowej. Później cykliści będą mieli do wyboru dwie trasy: jedną duktami leśnymi, a drugą ścieżką rowerową prowadzącą do Bałtowa.

– Chcemy zintegrować środowisko rowerzystów. Będzie ognisko, będzie grill, będzie wyśmienita zabawa – zachęca Jarosław Kuba z krzemiennego Kręgu i dodaje, że organizatorzy przewidzieli kilka niespodzianek a jedną z nich jest możliwość nieodpłatnego zwiedzenia Parku Miniatur w Bałtowie.

Rajd ma być oficjalnym otwarciem 'Krzemiennego Szlaku”. Przypomnijmy, że 'Krzemienny Szlak” to trasa rowerowa, która łączy 9 gmin powiatu ostrowieckiego i lipskiego wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania 'Krzemienny Krąg’. Łącznie z istniejącymi duktami leśnymi, polnymi drogami ma aż 1200 kilometrów.
W sumie powstały 42 pętle rowerowe, a trasę na wycieczkę wybrać można poprzez specjalną aplikację na smartfony lub stronę internetową. Na trasie znajdują się wiaty turystyczne i samoobsługowe stacje naprawy rowerów.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia