Izoterm wybuduje w Ostrowcu zakład produkcyjny

Kolejna duża firma postanowiła zainwestować w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jarosław Górczyński chodzi o firmę Izoterm, która swoją główną siedzibę ma w Goździelinie w gminie Bodzechów. Kupiła działkę przy ulicy Bałtowskiej o powierzchni ponad 2 hektarów i postawi tam zakład produkcyjny.

Firma ta specjalizuje się w produkcji materiałów termoizolacyjnych, czyli styropianu oraz maszyn używanych do produkcji tego typu materiałów. Jak mówi dyrektor generalny Adam Zajas, w firma w Ostrowcu skupi się na produkcji właśnie tych maszyn. – Kolejnym naszym krokiem będzie poszukiwanie specjalistów – podkreśla.
-Będziemy poszukiwać mechaników, inżynierów, projektantów oraz logistyków i informatyka – tłumaczy Adam Zajas.
Urządzenia wyprodukowane w Ostrowcu będą trafiać głównie na rynki zagraniczne. Gmina Ostrowiec działkę sprzedała za kwotę około 400 tys. złotych. Dodatkowo będzie czerpać korzyści z podatków, jednak – jak podkreśla prezydent Górczyński – najważniejsze będzie to, że do Ostrowca sprowadzą się nowi pracownicy
– To będą nowi mieszkańcy, to będą nowe miejsca w przedszkolach, nowe dzieci w naszych szkołach, a przede wszystkim nowe osoby, które będą współtworzyć życie Ostrowca Świętokrzyskiego i okolicy – mówi.
Koszt budowy hali produkcyjnej firma Izoterm szacuje na około 15 milionów. Budowa ma ruszyć pod koniec tego roku, albo na zaraz na początku przyszłego, a hala zostanie wybudowana najpóźniej w połowie przyszłego roku. Przypomnijmy, że na terenach inwestycyjnych przy Bałtowskiej powstaje też hala produkcyjna firmy Elkom Trade, a gmina buduje tam kanalizację. Warto też dodać, że wciąż na nowych nabywców czeka jeszcze około 11 hektarów działek, podzielonych na mniejsze segmenty. Na naszym profilu Facebookowym możecie obejrzeć film promocyjny przygotowany przez Urząd Miasta, dotyczący tych terenów.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia