Powiatowy Urząd Pracy z szeroką ofertą dla bezrobotnych i pracodawców

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu rozpoczął nabór wniosków o organizację stażu. Takie wnioski mogą składać pracodawcy i przedsiębiorcy zainteresowani organizacją stażu w swoich miejscach pracy

– Jest to już drugi termin naboru tych wniosków. Cieszą się dużą popularnością – mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor placówki – Warto powiedzieć o tym, że przez okres pierwszego naboru z takiej pomocy skorzystało już 198 osób. Taka forma aktywizacji zawodowej to dobry pomysł dla osób bezrobotnych i bez doświadczenia zawodowego – podkreśla dyrektor Stafijowska – Sam staż jest szansą zetknięcia się młodego człowieka ze stanowiskiem pracy, z organizacją pracy, ze spotkaniem pracodawcy, który ma określone wymagania wobec swojego pracownika. Termin składania wniosków o staż kończy się 5 kwietnia. Następnym etapem po złożeniu wniosków będzie ich rozpatrzenie i w okresie od 15 kwietnia, do 24 maja będą zawierane umowy. To nie wszystkie oferty przygotowane przez Urząd Pracy. Prowadzi on również nabór wniosków na dofinansowanie doposażenia stanowisk pracy. Te wnioski będzie można składać od 6 do 10 maja.
Stale przyjmowane są wnioski o organizację prac interwencyjnych – przez okres 4 miesięcy refundujemy kwotę 971 zł na rzecz wynagrodzenia i część składki ZUS i pracodawca zatrudnia osobę przez okres łącznie 8 miesięcy – wyjaśnia dyrektor Stafijowska. O dotacje mogą starać się także osoby bezrobotne do 30 roku życia, jednak środki na nie są limitowane i tu warto się pospieszyć. Natomiast od 8 kwietnia będzie prowadzony nabór wniosków do Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Ma on wesprzeć pracowników zagrożonych utratą pracy. Dzięki niemu finansowane są kursy, szkolenia i wszelkiego rodzaju studia podyplomowe.
Szczegółowe informacje, dotyczące każdego programu znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu.

/pit/

Ważne wydarzenia