Wiemy, które inwestycje dostały wsparcie z tzw. „powodziówek”

Prawie 8 milionów złotych otrzymają gminy powiatu ostrowieckiego  na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Dodatkowe  3 miliony 800 tysięcy trafi do powiatu ostrowieckiego na stabilizację skarpy wzdłuż ulicy Opatowskiej w Ćmielowie, budowę tam kanalizacji i odtworzenie nawierzchni. Ponadto otrzymał niemal milion zł na remont odcinka drogi Szewna – Gromadzice.
Wczoraj promesy realizację inwestycji zgłoszonych przez samorządy z terenu całego województwa wręczył w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
– Środki w łącznej kwocie 11 milionów 734 tysięcy złotych pozwolą na realizację 25 zadań na terenie powiatu ostrowieckiego – mówi Joanna Łazarska z Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.
I tak: gmina Bałtów w tym roku zrealizuje siedem inwestycji za 1 milion 900 tysięcy złotych. Bodzechów trzy na kwotę 460 tysięcy, Ćmielów na dwa zadania otrzymał 825 tysięcy, a Kunów dzięki dotacji w wysokości 3 milionów 766 tysięcy wykona remonty na 11stu odcinkach dróg.
Dotacje sięgają 80ciu proc. kosztów inwestycji. Samorządy dołożyć muszą brakujące 20 procent.
– Mieliśmy przygotowaną listę 423 zadań. Na dziś otrzymaliśmy dofinansowanie tylko 160 zadań, więc jeszcze jest część zadań, które oczekują na dotacje. Pan minister zapewniał nas wczoraj, że kolejne środki dla naszego województwa są już przydzielone i liczymy, że uda się zrealizować je wszystkie – dodaje kierownik Łazarska.
W powiecie ostrowieckim dotacji w tym rozdaniu nie otrzymało łącznie 15ście zgłoszonych do tzw. 'powodziówek’ inwestycji na łączną kwotę  5 milionów 300 tysięcy.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia