„Serce z serca” dla Pawła Adamowicza

Zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza upamiętnili wczoraj mieszkańcy całego kraju , w tym także mieszkańcy Ostrowca. Ponad sto osób o 20.00 spotkało się w Rynku, gdzie zapalone i przy globusie ułożone w kształcie serca zostały znicze. Odmówiona została też modlitwa. Mieszkańcy podkreślali, że jeszcze dzień wcześniej płonęło światełko do nieba, a teraz zapalają znicze.
– Paweł Adamowicz był przyjacielem harcerzy i przyjacielem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Dariusz Czupryński, szef ostrowieckiego sztabu WOŚP, który późnym popołudniem zapraszał w internecie do Rynku, zachęcając do przynoszenia zniczy i ułożenia „serca z serca”.  Wyraził żal i smutek, że tak haniebnym czynem zakłócona została jednocząca i niosąca dobro inicjatywa, a pokłosiem ataku na prezydenta Gdańska stała się też rezygnacja Jurka Owsiaka z przewodniczenia Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wśród uczestników zgromadzenia znalazło się wielu wielkoorkiestrowych wolontariuszy. Przybyły wielopokoleniowe rodziny – także z małymi dziećmi. W wydarzeniu uczestniczył też prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.

 

\mag\

Ważne wydarzenia