„Nowoczesna Szkoła” w Ostrowcu

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu mogą już korzystać z nowoczesnych pomocy szkolnych, których zakup był możliwy dzięki unijnemu projektowi 'Nowoczesna Szkoła’.

Do ostrowieckich szkół trafiło 476 laptopów dla uczniów i 27 dla nauczycieli. O 100 mikroskopów wzbogaciły się pracownie przyrodnicze, a klasy szkolne o 27 tablic multimedialnych. Prezydent Jarosław Górczyński na konferencji zorganizowanej dziś w 'jedynce’ podkreślał, że bez doposażania szkół niemożliwa jest poprawa jakości nauczania.

– Nowoczesne pomoce szkolne zdecydowanie uatrakcyjniają lekcje. W naszych szkołach mamy wspaniałych uczniów i nauczycieli, a nauka w dobrych warunkach sprawia, że jej efekty są dużo lepsze – mówił.
W ramach tego projektu wybudowane zostało już boisko wielofunkcyjne przy ostrowieckiej ’14’. – A to nie koniec inwestycji i zakupów – podkreślił prezydent miasta. Dodał, że zmodernizowano już szatnię w SP nr 3, w kolejce czekają następne szkoły. Boisko wielofunkcyjne powstanie także przy SP nr 4, niedługo zostanie ogłoszony przetarg na jego budowę. Wartość całego projektu „Nowoczesna szkoła” dla Ostrowca wynosi nieco ponad 5,2 mln. zł., z czego gmina dołożyła nieco ponad 2 miliony.

/Błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia